Чомусь в нас останніми роками люди стверджують, що пісня "Їхали козаки з Дону до дому" звучала по іншому. Вони кажуть, що в реаліях було написано так «їхали козари і ці козари були жидами і московитами і нібито в Україні цих жидів ненавиділи». Таке твердження на мій погляд є дурницею.
Як пише Вікіпедія - Текст пісні "Їхали козаки із Дону додому" в 1936 році нібито «повернув» українському народу із забуття московський червонопрапорний хор Червоної армії імені Александрова. У збірнику пісень за впорядкуванням О. А. Поріцької у видавництві «Музична Україна», що вийшла в Києві у 1993 році під назвою «Як засядем браття, коло чари» (с. 252), роздруковано текст:
Їхали козаки
із Дону додому,
Підманули Галю,
взяли із собою.
Ой ти Галю, Галю молодая,
Лучче тобі буде,
як в рідної мами.
Краєзнавець Михайло Молявко записав від свого родича дядька Гордія такий текст:
Їхали хозари
Із Дону додому,
Умовляли Галю
Їхати з собою:
Єдєм, Галя, с намі, мудримі жидамі,
Будеш жить получше, чем у родной мами.
Такий текст про козарів чи хозарів, можна прочитати як у Вікіпедії та і в багатьох наших блогах. Наприклад в цьому текст пісні
Думаю цей останній текст про хозарів не зовсім відповідає дійсності, так як козари були частиною нашого народу і про це написано в конституції Филипа Орлика.
Дивний і незбагненний у долях своїх Бог, милосердний у довготерпінні, справедливий у покаранні, як завжди від початку світу, на праведному мірилі правосуддя свого - одні держави і народи возвеличує, а інші за гріхи і беззаконня - упокорює, одні поневолює, інші - звільняє, одні підвищує, інші - понижує. Так і стародавній хоробрий козацький народ, що раніше називався козарським, спочатку був піднесений славою безсмертною, розлогими володіннями та лицарськими відвагами, якими наводив страх не тільки на навколишні народи, а й на саму Державу Східну, тому східний володар, прагнучи жити вічно в мирі з ним, одружив свого сина з дочкою князя козарського.
Згодом той самий праведний Суддя - Бог за неправди та беззаконня, що збільшувалися, численними карами покарав той народ козацький, понизив, упокорив і звергнув, а наостанок зброєю держави Польської через польських королів Болеслава Хороброго і Стефана Баторія уярмив..................... Оскільки серед трьох доброчеснот богословських віра є найпершою, то і перший пункт про віру святу православну східного сповідання належить розпочати, про віру, якою народ звитяжний козацький, ще за володарювання каганів козарських, від столиці Апостольської Константинопольської, просвічений був, так і нині, непорушно в ній перебуваючи, жодним іновір'ям ніколи не спокушався.
Повністю конституцію можна прочитати тут
Козари брали активну участь у визвольній війні часів Богдана Хмельницького і були основою війська Запорізького, також вони були віруючими візантійського обряду, як і ми всі. Ми сучасні українці є дітьми козарів і русинів, проживаємо на землі своїх батьків, які раніше називалися козарами чи козаками. Можливо текст про козарів жидів, являться частиною пропаганди. Думаю текст пісні в реалії був таким.
Їхали козари із Дону додому,
Підманули Галю, взяли із собою.
Ой ти Галю, Галю молодая,
Лучче тобі буде, як в рідної мами
Такий текст на мій погляд більш реалістичний, але без тексту про жидів і без російської мови, так як козари розмовляли нашою русинською мовою і були частиною нашого народу, козар і козак це одне і те саме.
вовк (Saturday, 03 September 2016 18:30)
"...їхали КАЦАПИ із Дону додому..." ТАК ПРАВИЛЬНО!!!