Українська народна пісня дуже відрізняється від російської народної пісні. Український фольклор розповідає про вільних людей, які живуть в гармонії з природою і самостійно будують своє життя. Майбутнє і вибір цього життя в персонажів українських пісень, залежить лише від них самих.
Наприклад в народних піснях, які приставлені нижче ми чітко бачимо цю волю і право вибору.
«Ой не світи місяченьку та й на той перелаз»
Українська народна пісня нам також розповідає про боротьбу вільних людей за свою волю, пісні виховують в нас непокірного громадянина, тому деякі народні пісні були заборонені в часи СРСР.
Наприклад, в таких піснях, які приставлені нижче відображається дух боротьби українського народу за волю.
«О Україно о люба ненько»
Російська Імперія з перших часів окупації Русі боролась з нашою піснею, тому що пісня виховує людей і формує ментальність народу. Окупантам ментальність вільних людей була непотрібною, їх влаштовувала ментальність рабів. Частково росіянам вдалось змінити нашу ментальність, яка останніми роками активно відроджується і ми психологічно стаємо вільними людьми, які розуміють що їхнє майбутнє в їхніх руках.
У незалежній Україні теж пробували боротися з українською піснею. Основні нападки були сконцентровані на Гімн України «Ще не вмерла Україна». Слова Українського Славня дуже не подобаються ворогам держави. Розсудіть самі, як ворогові можуть сподобатись такі слова ?
Ще не вмерла України ні слава, ні воля.
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Душу, тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду.
Станем, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону,
В ріднім краю панувати не дамо нікому;
Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє,
Ще у нашій Україні доленька наспіє.
Гімн України закликає нас до боротьби і відновлення територіальної цілісності Української держави, яка повинна простягатися від Сяну до Дону. Ворогам держави такий славень який ми маємо сьогодні не подобається, тому вороги розповідають, що в словах гімну щось не так і ці слова потрібно змінити. Розповідають людям про якусь карму, що від цих слів йде погана карма, особисто я нічого поганого в словах гімну не бачу, навпаки слова гімну надихають мене на боротьбу.
В наш час відбувається процес нав'язування негативної психологічної думки, що гімн не такий як потрібно і його потрібно змінити. Коли психологічний процес маніпулюванням народною думкою набере достатню чисельність голосів, то вороги свою мрію впровадять в дію і змінять наш прекрасний Славень.
Звичайно що такої зміни гімну не відбудеться, тому що народ України розумніший від психополітологів і знає яким повинен бути наш Славень. Дякую що читали мій простий погляд на українську пісню.
Ірина (Monday, 19 August 2019 15:32)
Шановний авторе, "народний фольклор" - то тавтологія, бо "фолк" і означає "народ". Тож, говорімо про просто фольклор.