Якщо ви робите відео в YouTube, вам потрібно слідкувати за авторським правом. Щоб ваше відео не порушувала авторського права було б добре перед тим як його монтувати перевірити аудіо запис чи він незахищений. Ми можемо в інтернеті скачати якийсь аудіо запис і він буде незахищеним авторським правом, але коли ми цей запис завантажимо в YouTube то отримаємо попередження що ми порушуємо чиєсь авторське право, яке належить якісь організації.
Тому бажано перед тим як монтувати відео перевірити запис в YouTube, для цього досить зробити простий кліп і завантажити його на свій канал в YouTube. Якщо після завантаження ви не отримаєте повідомлення про порушення авторського права, ви можете видалити свій простий кліп і зробити нормальний кліп. Якщо отримаєте повідомлення про порушення авторського права, то тоді потрібно шукати пісню у іншому виконані і приступати до монтажу відео.
Буває що через місяць після того як ви завантажили відео і воно стало популярним ви отримуєте претензії третіх сторін які мають авторське право, в ролі третіх сторін виступають якісь організації які монетизують ваше відео, таке відео не буде видалене YouTube просто власник авторського права буде з цього відео отримувати гроші.
В YouTube існують різні шовіністичні групи користувачів, ці групи можуть теж застосувати проти вас інструмент авторське право і написати на вас скаргу в адміністрацію сайту. Якщо адміністрація YouTube побачить що скарга має якусь частку істини, ваше відео тоді видаллять , але ви не хвилюйтесь після видалення відео у вас є можливість відновити своє відео і репутацію свого каналу в YouTube.
Після отримання скарги вам потрібно перевірити хто цю скаргу написав, якщо її написав якийсь користувач в YouTube на ім’я Вася Пупкін чи якийсь інший клоун, який немає до авторського право жодного відношення, ви можете написати зустрічну скаргу і через десять днів ваше відео відновлять.
Якщо ви отримали скаргу від реального автора пісні чи відео, то в такому випадку вам потрібно зв’язатися з автором. Якщо автор нормальна людина то ви можете з ним домовитись. Наприклад ви можете запропонувати автору відкликати скаргу і пообіцяти що ви самостійно видалите відео, такими чином ви збережете репутацію свого каналу.
Щоб уникати проблем з авторським правом бажано мати дозвіл на публікацію відео чи аудіо матеріалу, ще краще самим знімати відео і записувати звук. На жаль ми не маємо таких дозволів і не всі маємо можливість знімати відео. Я наприклад маю усний дозвіл на публікацію деяких аудіо записів. Наприклад пан Роман Зінський усно дозволив мені використовувати пісню «Под Облочком»
Примітка: Більшість творців української музики дозволяють користуватися їхніми піснями в ютубе і дозволяють поширювати їхні пісні. Своє авторська право вони захищають і на цьому трохи в ютубе заробляють.
Останні правила в ютубі трохи змінилися, більш детально слухайте у відео