Автором Запорізького маршу вважають, бандуриста, виконавця українських народних пісень Адамцевича Євгена Олександровича.
Він скомпонував твір з використанням мелодії української народної пісні «Ой на горі та й женці жнуть». Сам на тему твору писав - Тепер відносно Запорізького маршу. 1926 року я почув мелодію, першу частину від кобзаря Положая Івана Кириловича, другу частину - мажорну сам склав, і з'єднавши до купи, дав назву Запорозького маршу.
Твір було написаний в 1926 році , але відомим широкому загалу він став у 1969 року. У 1969 році, Запорізький марш було вперше виконано на концерті в Київському оперному театрі імені Тараса Шевченка, там його Євген Адамцевич виконав публічно.
Твір у варіанті Адамцевича, звучав інакше, обробку твору зробив, керівник Національного академічного оркестру народних інструментів України, композитор, пан Гуцал Віктор Омелянович.
Він казав - Я зрозумів, що такий твір має звучати масштабно й велично. Написати новий марш на основі старого стало для мене першорядним завданням.
12 квітня 1970 року оркестр уперше виконав обробку цього маршу. Художній керівник і диригент Яків Орлов повторив твір на біс кілька разів. Відтак до 1974 року «Запорозький марш» виконували на усіх концертах по декілька разів.
В наш час появилось нове аранжування цього твору, його зробив Стефан Творун, воно відоме як Козацький марш.
Помер кобзар Євген Адамцевич у 1972 році, в Бахчисарайському районі, селі Холмівка, там і похований.
( Примітка - «Запорозький марш» досить поширена серед українських композиторів назва: окрім Адамцевича однойменні марші створювали зокрема Михайло Завадський та Микола Лисенко.)
Запорізький козацький марш - Адамцевич Євген Олександрович