Слава Черкаського Козацтва

( скачати - слухати, текст, скачать - слушать )



Слава черкаського козацтва  

Українська народна пісня 

Слова: Олександр Іванович Стадник

Музика: Олександр Іванович Стадник

Виконує: Черкаський народний хор

 

Текст пісні 

 

Вітер у полі хилить тополі,

Мов на сторожі стали вітряки,

Там їдуть хлопці, хлопці молодці, 

Гей, чигиринські, гей, козаки!   

 

За волю неньку, матір стареньку,

В похід рушали наші земляки,

Дощами вмиті, сонцем зігріті,

Гей, чигиринські, гей, козаки.

 

Сил не жаліли, серцем боліли,

Аби жилося вільно навіки.

Вкраїні милій вірно служили,

Гей, чигиринські, гей, козаки.

 

Вмиємось водою з сивого Дніпра,

Поклянемось вірності братства,

Доки сонце сяє - слава не вмирає  

Славного черкаського козацтва!   

Поділитись сторінкою: 



Композитор Олександр Іванович Стадник

Пісню "Слава Черкаського Козацтва" написав український поет і композитор Олександр Іванович Стадник.  

 

Про Олександра Івановича Стадника коротко можна сказати так: з дитинства закоханий у музику, пісню і Україну. Народний артист України, талановитий хормейстер, блискучий музикант-баяніст і виконавець пісень.Найголовніша риса його характеру – щирість душі і любов до людей.

 

Народився Олександр Іванович Стадник 13 січня 1940 року, в місті Черкаси. Дитячі та юнацькі роки пройшли в селі Руська Поляна, Черкаського області.З дитинства його захоплював чарівний світ музики і народної пісні.

 

Свою творчу роботу Олександр Іванович Стадник розпочав у 1957 році,  після закінчення середньої школи, концертмейстером Руськополянського народного хору, потім  артист ансамблю пісні і танцю Київського військового округу.

 

У 1965 році , після закінчення Київського державного музичного училища імені Глієра він повертається до Руської Поляни, де понад 30 років очолює народний самодіяльний етнографічний хор «Поляни», який під його керівництвом стає співочим колективом, відомим своїм виконанням авторських та народних пісень. Руськополянський хор став його творчою лабораторією як композитора і пісняра, збирача і пропагандиста українського фольклору. Саме в обробці Олександра Івановича Стадника вперше в Україні прозвучали унікальні щедрівки, колядки, веснянки, купальські та весільні обрядові пісні Середньої Наддніпрянщини.

 

В 1973 – 1975 роках, а також в 1994 – 1997 роках, Олександр Іванович  Стадник працює художнім керівником Черкаського державного заслуженого українського народного хору.  Він, як і його попередники, збагатив творчу палітру колективу новими барвами. Свіжо і по-земному велично зазвучали в репертуарі хору почерпнуті ним з народного фольклору глибинні і самобутні мотиви черкаського краю. В репертуарі хору з’явилися і стали золотим фондом колективу вокально-хореографічні композиції «Вас вітають черкащани», «Весняні ігри та хороводи», «Ой, у вишневому садочку», «В понеділок на весілля», «Козацтво з походу вертає».

 

У творчому доробку Олександра Стадника понад 150 творів, частина яких побачила світ у збірках «Дарую вам пісню», «Батьку мій, лебедю білий», «З Україною в серці». Його творча, патріотична діяльність, значний внесок у розвиток національної культури і духовності високо оцінена Українською державою. З 1973 року він став заслуженим артистом  України, а з 2004 року - народним артистом України, як композитор, нагороджений багатьма професійними відзнаками, дипломами переможця міжнародних та всеукраїнських фестивалів та конкурсів. Але найвище визнання для нього - любов і шана людей, для яких він став воістину Народним композитором.

 

Роботу Олександра Івановича Стадника, продовжує його син Олександр Олександрович Стадник, який теж є відомим поетом і композитором.

Write a comment

Comments: 0